Felsefe

Felsefe

Bir siniftayim. Öss’ye hazirlaniyor herkes. Abim de, Selin’e (Avrupa Yakası dizisindeki) felsefe sorularini cözmeye yardimci oluyor. Ben de yanlarina yaklasiyorum. Abim, yavas yavas anlatiyor. Sorunun tekine geliyorlar.

-Asagidakilerden hangisi dua ile olacak is degildir?

Soru zaten senlik, şıklari birbirinden senlik. Ben devraliyorum anlatma isini. Bak diyorum Selin, soruyu ve şıklari ilk okudugunda, tüm şıklar dogru ya da yanlis gibi geliyorsa, yani hepsi uyuyorsa, sirayla hepsini teker teker incelemelisin vs. diye anlatirken, birden sinifin hocasi -ki kendisi Kenan Dogulu- soruyu hic kimse dogru yapamaz diye atliyor. Megersem soruyu o hazirlamis. Birden, Kenan Dogulu’nun flashback’ini izliyoruz. Birkac yil önce, Volkan (yine Avrupa Yakası dizisindeki) yolda yürüyen Kenan Dogulu’yu durduruyor. Pişştt, genc, kac yasindasin sen bakayim diye soruyor. Kenan dogulu da cevap veriyor. Volkan da, ya iyi cok gec kalmamisim, bir iki yil sonra öss’ye giricem, üniversiteye gidicem, biraz kültür mültür birseyler ögrenirim, insallah söyle “böyle olacak” diyor. Kenan dogulu bu olaydan ilham alip, bu soruyu hazirliyor ve Volkanin hic olmayacak bir duaya amin demesinden dolayi, o şıklardan birine, volkanin “söyle böyle” olacak diye dedigi seyi koyuyor. Şıklarin hepsi deli sacmasi ve bir tanesi şu sekilde

c) milka: findikli, milka: sütlü, milka: fistikli

Flashback’den gercek hayata döndügümüzde benim acaip tuvalete gitme ihtiyacim hasil oluyor. kosa kosa gidiyorum ve mesanemi büyük bir cosku ile bosaltirken, bir yandan da, en az ses cikaran yer neresiydi bu klozetin diye düsünüyorum (bkz: klozete iserken en az ses cikaran noktayi bulmak). bir yandan ya, iyi ya bari en azindan abimi görüyorum diyorum, zaten normalde de yilda bir iki kere görürdüm, ne güzel diyorum.

Mesanemin yaptigi basinc ile uyaniyor ve rüyanin sonundaki tuvalet sahnesinin sebebi anlasiliyor. Kalkip, benzer coskuyla tuvalete mesanemi bosaltiyorum.

Resim: http://www.inmagine.com/izs001/izs001572-photo

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.